Światowy Dzień Książki 2020

  • czwartek, 23 kwietnia 2020

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. 

Rok 2020 pod względem obchodów Światowego Dnia Książki z pewnością zapadnie czytelnikom głęboko w pamięć. Poprzez pandemię koronowirusa rozmowy o literaturze, premiery książek czy spotkania autorskie przeniosły się do Internetu. "Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2020, możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni. (…) Tworząc poczucie wspólnoty poprzez wspólne odczyty i wspólną wiedzę, czytelnicy na całym świecie mogą się łączyć i wzajemnie pomagać w ograniczaniu samotności związanej z kwarantanną" - napisano w przesłaniu UNESCO na tegoroczne święto.

Okoneckie bibliotekarki z okazji Dnia Książki wykonały symbol - książkę, a także włączyły się w akcję szycia maseczek dla mieszkańców gminy Okonek. Mamy nadzieję, że już wkrótce będą mogli Państwo bezpiecznie ponownie korzystać z naszych zasobów. 

« powrót

Kontakt

Biblioteka Publiczna im. Czesława Miłosza w Okonku
ul. Niepodległości 46
64-965 Okonek
tel. 67 266 90 60
tel. kom. 515 926 898
biblioteka@okonek.pl