Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

kwiecień

Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości

Ulf Stark, Charlotte Ramel

 

Trusia jest zła! Potknęła się o kamień i boli ją palec. Całe szczęście obok jest jej przyjaciel Cynamon, który współczuje i pociesza! Ale co to? Cynamon rozmawia z wiewórką, daje jej orzech ... Trusia jest zazdrosna! Cynamon zaczyna się martwić - gdzie zniknęła Trusia? Trusi wstyd, że obraziła się na Cynamona. Zaczyna za nim tęsknić. Czy się odnajdą? Czy się pogodzą? Ach, jaka by to była ulga i radość!

 

Źródło: http://www.lubimyczytac.pl/ksiazka/194063/cynamon-i-trusia-wierszyki-o-zlosci-i-radosci

Źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/


 

Gosposia prawie do wszystkiego

Monika Szwaja

 

Świat otwiera przed nami nieograniczone możliwości - do takiego wniosku dochodzi bohaterka ksiązki i ma rację. Aby jednak z nich skorzystać, trzeba być otwartym na ten świat, nie bać się zmian ani wyzwań, nie zasklepiać w upartych zwyczajach i poglądach. Trzeba iść do ludzi, nie zastanawiać się, co nam to da i czy aby ktoś nie zrobi nam krzywdy. No risk, no fun!

Czy prawie doktorantka, literaturoznawczyni, może z własnej woli zostać gosposią pracującą "po domach"? I to nie w Ameryce, ale u nas, w Polsce? Czy można mieć radość z pracy? Czy można pokochać kogoś o pięćdziesiąt lat starszego od siebie? Albo o pięćdziesiąt lat młodszego? Czy trzeba tkwić w związku z osobą, która uczyniła nam krzywdę? Zakres naszej wolności jest szerszy, niż czasami chcemy to przyznać.

 

Źródło: http://www.livro.pl/

Źródło okładki: http://livro.pl/