Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Łopianowe pole

Katarzyna Ryrych

 

Dzieci ze zwykłego podwórka są świadkami zupełnie niezwykłych wydarzeń. Ktoś zamienia się w żabę, w skarpetkach rosną czarne dziury, tajemniczy pan przechadza się z burzową chmurą na sznurku, huśtawka ożywa, a z pudełka pani Dory ucieka nuda. Czy za tym wszystkim mogą stać pewna starsza pani i jej kot?

Łopianowe Pole Katarzyny Ryrych (il. Grażyna Rigall), dostało nagrodę literacką za książkę dla dzieci IBBY 2017.

 

Żródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4815893/lopianowe-pole

Źródło okładki: http://www.adamada.pl/lopianowe-pole.html


 

Elon Musk

Ashlee Vance

 

Bestsellerowa biografia człowieka, który zmienia świat na naszych oczach.

Steve Jobs chciał waszych pieniędzy. Mark Zuckerberg pragnie wam pomóc udostepnić zdjęcia bobasów. Elon Musk zamierza uratować świat przed zagładą.

Wizjoner, geniusz, nieznośny szef, najbardziej zuchwały przedsiębiorca doliny Krzemowej, jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Człowiek stawiany w jednym szeregu Thomasem Edisonem, Henrym Fordem, Stevem Jobsem. Każdy start-up w jego rękach zmienia się w złoto. Stworzył PayPala, koncert samochodowy Tesla Motors, a także SpaceX- firmę wysyłającą prywatne rakiety w kosmos. Muskowi udało się, mimo że jego życie jest niedorzeczne. A może właśnie dlatego.

Żeby przekonać rząd, że pojawił sie nowy gracz w wycigu kosmicznym, zaparkował rakietę na trawniku przed siedzib Federalnej Administracji Lotnictwa w Waszyngtonie. Gdy po auta Tesli ustawiły się kolejki chętnych, Leonardo DiCaprio błagał Elona o egzemplarz elektrycznego Roadstera. Musk oczywiście odmówił.

Żródło: http://www.lubimyczytac/ksiazka/294899/elon-musk-biografia-tworcy-paypala-tesli-i-spacex

Źródło okładki: http://www.znak.com.pl/