Lipiec

Shojo. Manga krok po kroku

Gecko Keck

okładka ksiązki

Manga jest popularna na całym świecie i to dzięki niej powstało wiele innych komiksów inspirowanych jej kreską i tematyką. Każdy może stać się twórcą mangi i wykreować własny, niepowtarzalny komiks.

Książka "Manga krok po kroku" jest wspaniałym przewodnikiem dla wielbicieli japońskiej kreski, którzy chcą poznać techniki mangowego rysunku. Z publikacji można dowiedzieć się m.in.: jak rysować charakterystyczne dla mangi elementy twarzy, jak stworzyć całą postać oraz jak projektować wymyślne ubrania dla postaci. Co ważne, książka pomoże nauczyć się mangowego rysunku nie tylko wykonywanego ręcznie, ale również w programie graficznym.

W kolejnych etapach nauki fani mangi poznają techniki kolorowania rysunków oraz komponowania klatek komiksu. Książka jest bardzo pomocna, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rysunkiem i chcą rozwijać się w tym kierunku. Będzie to pierwszy krok ku tworzeniu własnych komiksów i rozwijaniu się w mangowej sztuce.

Ta książka o tworzeniu mangi jest dotychczas najlepiej zrealizowaną publikacją, która krok po kroku uczy nas mangowej kreski. Pozwala również twórcom na komponowanie własnych postaci. Dzięki poznaniu podstaw czytelnik może później samodzielnie wymyślać nowe postaci i na podstawie podstawowych kresek rysować komiksy. To bardzo przejrzysty kurs rysowania w stylu mangi, który można odbyć w zaciszu własnego domu. Książka będzie odpowiednia zarówno dla kogoś, kto miał już styczność z rysowaniem, jak i dla nowicjuszy, których zainteresował świat mangi.

Źródło opisu i okładki: www.taniaksiazka.pl


Już nie ucieknę

Joanna Nowak

okładka książki

Pierwszy tom sagi Siostry z ulicy Wiśniowej. Po odejściu narzeczonego Ada przeżywa załamanie nerwowe, z którego próbują wyrwać ją siostry, Jagna i Sara. Kiedy ich metody nie działają, postanawiają zwrócić się z prośbą o pomoc do matki mieszkającej w niewielkim miasteczku na Kujawach. Ta wykorzystuje fatalną sytuację prowadzonego przez siebie schroniska dla zwierząt. Prosi Adę o wsparcie zapraszając jednocześnie do odwiedzin w rodzinnych stronach. Adam planuje ślub z Bianką. Zawarcie małżeństwa ma mu pomóc odzyskać rodzeństwo, które po śmierci rodziców zamieszkało u krewnej. Niestety, okazuje się, że Bianka, ze strachu przed odpowiedzialnością, bez słowa uciekła do rodzinnego domu. Adam pragnie się z nią rozmówić, ale dziewczyna nie chce go widzieć.
Sytuacja zbiega się z pojawienie się Ady, pierwszej miłości Adama. Tuż po maturze Ada zerwała z Kamińskim tłumacząc rozstanie odmiennym spojrzeniem na przyszłość.
Powrót Janowskiej do Graborówka staje się okazją do naprawienia dawnych błędów. Do dziś Ada wyrzuca sobie, że podle potraktowała chłopaka, przez co najprawdopodobniej nie wiodło się jej później w miłości. Postanawia odkupić swoje winy i proponuje Kamińskiemu, że zastąpi Biankę w roli panny młodej, dzięki czemu plany Adama będą miały szansę się zrealizować.

Źródło opisu i okładki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4975783/juz-nie-uciekne