Marzec

Ten Drugi

Książę Harry

okładka książki Ten Drugi

 

Był to jeden z najbardziej przejmujących obrazów dwudziestego wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku – i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy się ich życie.

Teraz Harry w końcu opowiada swoją historię.

Ten drugi, książka pełna surowej, niezachwianej szczerości, jest na wielu poziomach przełomowa dzięki przenikliwości, serii olśnień, samoanalizie i ciężko wywalczonej mądrości na temat wiecznej mocy miłości, która triumfuje nad żalem.

 

Źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5043818/ten-drugi

Źródło okładki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5043818/ten-drugi


Lewandowski. Jak wygrać marzenia

Dariusz Tuzimek

okładka książki jak wygrać marzenia lewandowski

Skąd wziął się fenomen Lewandowskiego?

Zaczynał, tak jak wielu innych, od meczów na podwórku, a zaszedł na same szczyty. Genialny piłkarz, fenomenalny strzelec, łowca rekordów. Przyzwyczaił nas do seryjnie zdobywanych goli, wielkich triumfów, prestiżowych tytułów.
Mogłoby się wydawać, że Lewandowskiemu wszystko przychodzi łatwo, bo ma talent. Ale ten sukces nie jest kwestią szczęścia, a tytanicznej pracy, konsekwencji w dążeniu do celu i wielu wyrzeczeń. Właśnie z tej perspektywy opowiadamy historię kapitana reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski jest inspiracją dla wielu dzieci w Polsce. Jego sukces zachęca do podążania za własnymi pasjami. Woła, żebyście nigdy nie rezygnowali ze swoich pragnień, żebyście mieli odwagę myśleć, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko się tego bardzo chce. I wcale nie musisz wygrywać swoich marzeń na boisku, tak jak zrobił to Robert. Zasady, które jego zaprowadziły na szczyt przydadzą się tobie niezależnie od tego, co chcesz osiągnąć, czy chcesz być piłkarzem, muzykiem, strażakiem, tancerką, malarką czy youtuberem.

Ta książka to efekt wielu rozmów, które autor przeprowadził nie tylko z bohaterem, ale także z jego bliskimi, przyjaciółmi, trenerami. Wiele lat spędzonych przy reprezentacji Polski w roli reportera pozwoliło Dariuszowi Tuzimkowi na zebranie unikalnych obserwacji dotyczących zarówno samego Roberta Lewandowskiego, jak i na zgłębienie źródeł jego sukcesów.

jakwygracmarzenia.pl

Źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4970581/lewandowski-jak-wygrac-marzenia

Źródło okładki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4970581/lewandowski-jak-wygrac-marzenia