Październik

O Kamilu, który patrzy rękami

Tomasz Małkowski

okładka książki o Kamilu, który patrzy rękami

Pięcioletni Kamil jest niewidomy. Ale czy to powód, żeby się go bać, litować nad nim albo natrętnie się o niego troszczyć. Stanowczo nie! On sam całkiem dobrze sobie radzi i jak każdy chłopiec miewa szalone pomysły i niezwykłe przygody. Wspólnie ze starszą siostrą Zuzią świetnie się bawią i robią sobie psikusy, a i kiedy trzeba, stają za sobą murem. Książka oswaja z nieznanym światem, w którym patrzy się rękami.

Źródło okładki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4491943/o-kamilu-ktory-patrzy-rekami

Źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4491943/o-kamilu-ktory-patrzy-rekami 


Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy

James Wyllie

okładka książki żony nazistów

Dlaczego wybrały życie u boku nazistowskich zbrodniarzy?
Gdy świat się rozpadał, one żyły w luksusie, wśród zrabowanych dzieł sztuki, niewolniczej służby, jedząc warzywa i owoce z ogrodów uprawianych przy obozach koncentracyjnych. Tkwiły jednak w nieudanych małżeństwach, znosząc oszustwa i zdrady, samobójstwa, zabójstwa, odrzucenie, a w końcu ubóstwo i uwięzienie. Ich życie było całkowicie podporządkowane sprawom hitlerowskiego państwa, a nieostrożne zachowanie mogło zniszczyć karierę męża. Mimo nieszczęść stały u boku wpływowych małżonków, równie gorliwie jak oni wyznając nazistowską ideologię. Kochały, rodziły dzieci, kłóciły się, rywalizowały o pozycję w oczach wielbionego Hitlera.
Kobiety hitlerowców nie były postaciami drugorzędnymi, nieświadomymi czynów swoich mężczyzn. Wspierały ich, zachęcały do działania, czasem nawet wskazywały kierunek. Z zaangażowaniem pełniły reprezentacyjne role wzorowych nazistowskich córek, żon, matek, pierwszych dam. Ta książka przywraca im miejsce na pierwszym planie niechlubnej historii.

Źródło okładki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4916909/zony-nazistow-kobiety-kochajace-zbrodniarzy

Źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4916909/zony-nazistow-kobiety-kochajace-zbrodniarzy